Startup ve Insurtech, Yazılarım

Türkiye Insurtech Haritası

Türkiye Insurtech Haritası’nı yayınladık. İTÜ Çekirdek ile birlikte yayınladığımız haritanın ülkemizdeki insurtech ekosisteminin geldiği seviyeyi göstermesi açısından önemli bir adım olduğuna inanıyorum.

Bu haritayı hazırlamayı uzun zamanadır planlıyordum. İTÜ ARI Teknokent ekibiyle bilikte bu hayali gerçeğe dönüştürdüğümüz için çok mutluyum.

Elbette bu harita ilk versiyon. Dinamik bir yapıda sürekli güncellenerek devamlılığı sağlamayı amaçlıyoruz.


İTÜ Çekirdek Insurtech Programı ile ana hedefimiz, #sigorta sektörüne yönelik, #teknoloji ve #inovasyona dayalı ürün ve çözümler sunan #startup girişimlerin artması ve global ölçekte başarı hikayelerinin oluşması.


Haritayı oluştururken, mümkün olduğunca kapsayıcı olmasına çalıştık ve aslında ekosistemde bu alana odaklanan girişim sayısının hiç de az olmadığını gördük. 


Oldukça deneyimli, belki artık startup aşamasını geçmiş şirketlerle birlikte, oldukça yeni oyuncular da var. Bazıları salt sigorta alanını hedeflerken, bazıları ise geliştirdikleri ürün ve hizmetleri sigorta sektörüne de sunmayı isteyen girişimler. 


Öte yandan, sadece şu anda faal girişimleri dahil etmeye gayret ettik. Elbette, atladığımız girişimler olacaktır. 
Sonuçta bu harita dinamik bir yapıda ilerleyecek. Dolayısıyla, burada yer alması gerektiği düşünen girişimler varsa, başvurularını bekliyoruz.


https://lnkd.in/dMB5yZz

İTÜ Çekirdek Insurtech Program paydaşı olan Agito Software & ConsultingAksigortaAvivaSA Emeklilik ve HayatAXA TürkiyeEureko SigortaHDI Sigorta A.S. ve Türkiye Sigorta şirketlerine destekleri için teşekkürler.

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir