Startup ve Insurtech, Yazılarım

tamamliyo.com | Metin Öngüç

“Teknoloji, Girişimcilik ve Gelecek” konuları üzerine Sigortacı Gazetesi bünyesinde hazırladığım sayfalarda bu ay, tamamlayıcı sağlık alanına odaklanan bir insurtech girişim olan tamamliyo.com kurucusu Metin Öngüç ile keyifli bir röportaj yaptık.

Insurtech alanında birden fazla startup deneyimi olan ve ülkemizde “seri insurtech girişimcisi” olarak tanımlanabilecek kişilerin başında Metin Öngüç geliyor.

Bisigortacı ile başlayan girişimcilik serüveni, tamamliyo.com ile tüm hızıyla sürüyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortaları son dönemlerin en hızlı büyüyen ürün gruplarının başında geliyor. Pandemi ile birlikte, bireylerin sağlık hassasiyeti, sigorta güvencesine olan ihtiyacı ve bu ürünlere olan ilgisi doğal olarak daha da arttı. Ülkemizde henüz nüfusun sadece % 5 ‘ilk bölümünün sağlık sigortası ürünlerine sahip olması, bu alandaki ciddi büyüme potansiyeline işaret ediyor.

Metin Öngüç ile, tamamlayıcı sağlık alanındaki yeni girişimi tamamliyo.com üzerine çok keyifli bir röportaj yaptık. Girişimcilik yolculuğunu,  tamamliyo’nun hikayesini, sundukları çözümleri ve gelecek planlarını konuştuk.

Röportajın tamamını aşağıda okuyabilirsiniz.


Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir