Startup ve Insurtech, Yazılarım

Reddit

ABD borsalarında geçen hafta Reddit fırtınası vardı. 21 Mart Perşembe günü halka açılan şirket ilk işlem gününü %48 primle tamamladı.

📍 2005 yılında yola çıkan Reddit, Inc., bir sosyal medya platformundan çok daha fazlası. Bünyesindeki yüz binlerce forum, tartışma ve haberle çok etkin bir yönlendirme gücüne sahip Reddit, 2020 yılında yaşanan Gamestop vakasındaki önemli aktörlerden birisiydi.

📍 Gamestop sürecini anlatan “Dumb Money” filmiyle ilgili bir süre önce bir paylaşım yapmıştım. Reddit’in gücünü ve etkisini anlamak adına Dumb Money filmini izlemenizi ve aşağıda linki yer alan yazımı okumanızı tavsiye ederim.
https://lnkd.in/dTQfdg5X

📍 Sosyal medya platformu Reddit kısa süre önce Google ile anlaşma yapmıştı. Böylece Reddit bünyesindeki içeriğin Google yapay zeka modellerinin eğitimi için kullanılabilir hale gelmesi planlanıyor.

📍 Kaynaklara göre bu işbirliği, San Francisco merkezli Reddit için yıllık 60 milyon dolar düzeyinde gelir yaratacak. Hala nakit akışı pozitife kavuşmayan Reddit için bu bir çok açıdan önemli.

📍 2021’deki son yatırım turunda yaklaşık 10 milyar dolar değere ulaşan şirket bir süredir New York (NYSE) borsasında halka açılma planları yapıyordu.
34 dolar hisse fiyatı ve 6.4 milyar dolar şirket değeriyle halka açılan Reddit ilk işlem gününü 50.44 dolar hisse değeri ve %48 artışla kapattı.

📍Analistlerin beklentilerine ve yorumlarına bakılırsa, önümüzdeki süreçte Reddit’in hisse performansının ve NYSE yolculuğunun oldukça ilgi toplayacağı net.

📍 Uzun süredir halka açılan en renkli ve heyecan verici teknoloji ve sosyalmedya şirketi olan Reddit bakalım borsada nasıl bir seyir izleyecek.

P.S.
👉 Bu yazı kesinlikle bir yatırım tavsiyesi olmayıp, sadece bilgi amaçlı bir paylaşımdır.

startup girişimcilik gelecek zihinsel atıştırmalıklar

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir