Dont Display

Niçin?

Niçin bu sayfaları hazırlama kararı aldım? Aslında daha önemlisi, Niçin bu sayfaları takip edeceksiniz?

Son dönemde benim için oldukça cesur kararlar aldım.

Aslında hepimiz yaşam yolculuğumuzda sürekli bu tarz kararlar veya kararsızlıklar arasında koşuşturuyoruz. Doğum anında kendi varlık durumumuzla, orijinal fabrika ayarlarımızla dünyaya gözlerimizi açıyoruz. Sonrasında etkileşim içine girdiğimiz aile, eğitim hayatı, iş dünyası, arkadaşlarımız ve çevremiz bizi belirli kurallar, kalıplar içine sürüklüyor. Sistemin bizden istediği hayatı yaşamaya başlamak durumunda kalıyoruz.

Yapılması ve yapılmaması gerekenler, beklentiler, zorunluluklar, ayıplar, hedefler, koşuşturma ve yarış ortamı içerisinde yaşam yolcuğumuza devam ediyoruz. İçinde olduğumuz sistemin bize empoze ettiği yaşamın, kendi fabrika ayarlarımızla, yaşam amacımızla uyumu veya uyumsuzluğu, bu yolculuktan aldığımız doyumu, mutluluğu, keyfi belirliyor.

Tamamıyla kendi istediğimiz tarzda bir yaşam sürmek, çevremizi, ailemizi, toplumu göz ardı etmek, yok varsaymak elbette çok olası değil. Aynı şekilde, sistemin kalıplarına sıkışmış şekilde, kendimizi tamamıyla ıskalayarak, duygularımızı ihmal ederek yaşamak da bir o kadar düşündürücü.

Yaşamın aslında kendimiz ve etrafımızdaki sistem arasındaki denge arayışıyla geçen bir yolculuktan ibaret olduğunu düşünüyorum. Bu denge her neredeyse, her nasılsa, ona ulaşabilenler yaşam yolculuğundan azami keyif alan, mutlu olabilen azınlık.

Kendine ve içinde olduğun sisteme ilişkin farkındalığı arttırmak, sistemin beklediği değil kendi istediğin yaşam yolculuğunu yapmak, hedefe ulaşmaktan değil yolculuğun kendisinden keyif almak, kendi fabrika ayarlarının, değerlerinin bilincine varmak, yaşam amacını sorgulamak, güçlü yönlerine odaklanmak, merak etmek, cesur olmak, kalıpların dışına çıkmak…….Tüm bu kavramlar kendi denge arayışımda bana yol gösterdi.

Kendi adıma bir süredir bu konular üzerinde düşünüyorum, araştırıyorum, okuyorum, dinliyorum, öğreniyorum, yani bir arayış içerisindeyim. Bu süreçte öğrendiklerimi, içselleştirdiklerimi, bildiklerimi, beni etkileyen fikirleri mümkün olduğunca fazla kişiye yaymak, onları da düşündürmek, harekete geçirecek cesareti vermek ve karınca kararınca yaşam yolculuklarına katkıda bulunmak için bu sayfalarda olacağım…..

Hayalim, fikir üreten, sorular soran, cevaplar arayan, farkındalığı yüksek, sistemin empoze ettiğiyle yetinmeyen, kendine özgün çözümler ortaya koyan ve yaşam yolculuğunun keyfine varmak isteyenlere, sade, özgün, cesur bir yaklaşımla zihinsel egzersizler yaptırmak. Onların önlerindeki seçeneklerin farkına varıp, eşikleri aşıp, aksiyona geçmelerine destek olabilmek.

Düşünme iştahınızı arttıracak zihinsel atıştırmalıklar sunabilmek….

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir