Dont Display

Ne?

Bu sayfalarda Ne bulacaksınız? Ne tarz paylaşımlar olacak?

Bu sayfalarda bana ait, bana hitap eden ve beni yansıtan nitelikte bir içerik bulacaksınız. Bu yüzden, beni tanımak ve yaklaşımımı anlamak adına, öncelikle Benim Hikayem bölümünü okumanızı tavsiye ederim.

Kişisel liderlik anlayışım;

  • Finansal performans ve organizasyonel sağlık dengesini kurarak,
  • Açık, şeffaf, katılımcı, paylaşımcı, pozitif bir yaklaşımla,
  • Sürekli gelişim, farklılaşma, yaratıcılık, öncülük etme heyecanına, idealine sahip

bir şirket ikliminin oluşturulmasına dayanır.

Dikte eden, korku salan, mikro yönetimle meşgul olan, gücünü öne çıkaran bir yönetici, lider olmak yerine yön gösteren, ilhamlandıran, dinleyen ve kişisel değerleriyle ön plana çıkan bir tarzı kendime daha yakın buldum.

İş yaşamı içinde finansal göstergeler ve performans kadar organizasyonel sağlık ve iklime yönelik parametrelere önem verdim. Kurum içerisindeki iş ve insan dengesini sağlamanın sürdürülebilir ve kalıcı başarı için anahtar olduğunu gördüm.

“Denge” kavramının büyüsüne hep inandım.

Bir yandan, satış rakamları, büyüme, pazar payı, karlılık, gider rasyosu, rakip analizleri, müşteri beklentileri, trendler, global akımlar, makroekonomik göstergeler …..

Diğer yandan ise, kurum kültürü, değerler, şirket iklimi, ekip ruhu, kazanma azmi, çalışan bağlılığı, yetenek gelişimi, değişim süreçleri ve en önemlisi bireyler…

Tüm bu topları düşürmeden, kırmadan, bozmadan havada tutabilmek becerisini göstermek.

Liderliğin zor tarafı ise, bunu tek başınıza değil, tüm çalışanların katılımıyla, uyumlu, ahenkli, paylaşımcı bir harmoni içerisinde hep birlikte yapabilmeyi başarmak.

Bu sayfalarda benim yaklaşımımı yansıtan, ağırlıklı olarak kişisel gelişim, farkındalık, pozitif psikoloji, yaşam yolculuğu, liderlik, koçluk, mentorluk, değişim yönetimi, kurum kültürü ve iklimi konularında yazılar bulacaksınız.

Aynı zamanda, tüm bunların çalışma ortamına, günlük hayatımıza, iş pratiğine ve bireylere yansımaları, olası etkileşimi üzerinde de tartışacağız. Böylece, sadece kitabi bilgiye dayalı, teorik değil aynı zamanda deneyimlerden beslenen, pratiğe yönelik bir paylaşım olmasını arzu ediyorum.

Ek olarak da, beni etkileyen, bana yol gösteren, içselleştirdiğim ve sizlere de ışık tutacağına inandığım okunacak, dinlenecek ve izlenebilecek kaynaklara yönelik tavsiyelerimi bulacaksınız.

Bir süredir en büyük arayışım, bana hitap eden, beni ilhamlandıran, içselleştirebileceğim, mümkün olduğunca taze, özgün, samimi ve rafine bilgiye kavuşabileceğim kaynaklar bulabilmek.

Umarım bu sayfalar, benzer arayışı olanların beğenisini kazanır.

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir