Slider

Merhaba….

2014 senesinde, 8 yıldır Genel Müdür olarak çalıştığım Eureko Sigorta’dan ayrılarak, profesyonel hayatımda yeni bir sayfa açma kararı aldım.

Aynı süreçte, uzun süredir istediğim, düşündüğüm, hayalini kurduğum bir başka karar daha aldım.

okanutkueri.com sitesini oluşturmak ve bu sayfalar aracılığıyla hem yaşam yolculuğumu hem de yazılarımı sizlerle paylaşmak.

İkisi de benim için cesur ve büyük adımlardı..

Özellikle yazmak ve yazdıklarımı burada paylaşmak, yani kendimi, iç dünyamı açmak benim için büyük bir adımdı.

Niçin yazıyorum?

Hayalim, fikir üreten, sorular soran, cevaplar arayan, farkındalığı yüksek, sistemin empoze ettiğiyle yetinmeyen, kendine özgün çözümler ortaya koyan ve yaşam yolculuğunun keyfine varan bireylerin sayısının artması.

Bu uğurda okyanusa atılan küçük bir taş misali, görüşlerimi, düşündüklerimi, öğrendiklerimi, beni etkileyenleri, içselleştirdiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Özetle, düşünme iştahınızı arttıracak zihinsel atıştırmalıklar sunabilmek, sizi zihinsel egzersizler yapmaya teşvik edebilmek hayaliyle yazıyorum.

Nasıl yazılar?

okanutkueri.com’da beni yansıtan, bana özgü yazılar bulacaksınız. Sade, özgün ve cesur yazılar.

Değerlerim, inançlarım, meslek yaşamımda bana yol gösteren ilkeler bu sayfalara da yansıyacak.

  • Ağdalı, karmaşık, uzun, indirek                 değil      Sade ve yalın
  • Dikte eden, tek yanlı, egosu yüksek         değil      Katılımcı, öğrenen zihniyete sahip
  • Magazin, dedikodu, kulis, reklam            değil       Fikri, düşünceye dayalı
  • Geleneksel, statükocu, klasik                   değil      Cesur, sıradışı

bakış açısını yazılarıma yansıtmaya gayret edeceğim.

“Zihinsel Atıştırmalıklar” kategorisindeki özgün yazıların yanı sıra,

Ne hakkında?

Zihinsel Atıştırmalık bölümünde, bireysel farkındalık, pozitif psikoloji, yaşam yolculuğu, liderlik, değişim yönetimi, kurum kültürü ve iklimi konularında yazılarımı bulacaksınız.

Koç Bakışı bölümünde, koçluk ve mentorluk alanını daha yakından tanımanızı sağlayacak, kafanızdaki soru işaretlerini yanıtlayacak yazılar olacak.

Ayrıca, başta profesyonel hayatımın önemli bölümünü geçirdiğim sigortacılık sektörü olmak üzere, çalışma hayatını ilgilendiren yeni nesil teknolojiler, dijitalleşme, girişimcilik ve insurtech dünyası hakkında yazılarımı “Yeni Nesil Girişimcilik”  kategorisinde paylaşacağım.

Tavsiyelerim bölümünde, beni ilhamlandıran, düşündüren makaleler, kitaplar, konuşmalar, filmler hakkında paylaşımlarım olacak.

Mümkün olduğunca geniş bir kitleye ulaşmak ve interaktif bir paylaşım platformu yaratmak hedefini taşıyorum. Dolayısıyla, etrafınızda bu sayfalara ilgili duyacağına inandığınız kişileri de bilgilendirirseniz, yazılarımı paylaşırsanız memnun olurum.

Ayrıca, yazılar ile ilgili yorum ve görüşlerinizi benimle paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. Sizlerin geri dönüşleri bana, hepimize daha da büyük bir enerji ve cesaret verecek.

Yazıların dışındaki konularla ilgili olarak da, iletişim bölümünde yer alan e-posta adresim üzerinden benimle temasa geçip, görüş, öneri, yorum, soru ve eleştirilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

okanutkueri.com’da görüşmek üzere…

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir