Startup ve Insurtech, Yazılarım

İTÜ Çekirdek Big Bang 2022

Teknoloji, Girişimcilik ve Gelecek konularını ele almak üzere Sigortacı Gazetesi için hazırladığım sayfaları bu ay #bigbang2022 etkinliğine ayırdık.

#Startup ekosisteminin bu önemli buluşması, 7-8 Aralık tarihlerinde ilk kez 2 gün olarak düzenlendi. 71 girişimin sahne aldığı etkinlikten geriye kalanları sayfalarımızda kısaca aktarmaya çalıştık.

Elbette, benim için etkinliğin en önemli bölümü #Insurtech #Sahnesi oldu. 13 girişimin sunum yaptığı bu bölümün açılış konuşması için #BigBang sahnesinde olmak çok keyifliydi.

3. yılını başarıyla tamamlayan İTÜ Çekirdek #Insurtech #Programı, sektörün geleceğe hazırlanması ve uyumlanması adına, başta aşağıdakiler olmak üzere çok önemli katkılar sağlıyor.
📌 girişimciler nezdindeki #sigortacılık farkındalığının arttırılması,
📌 sektör oyuncuları ve #girişim #ekosistemi arasındaki işbirliği fırsatlarının yaratılması,
📌 insurtech alanına odaklanan girişimlerin desteklenmesi,
📌 sigorta dikeyine yönelik #yeni #nesil#inovatif ürün ve hizmetlerin çoğalması,
📌global ölçekte başarıya ulaşan insurtech girişimlerin oluşması.

Programın hayata geçirilmesinde paydaş şirketlerimiz olan AgeSA Hayat ve EmeklilikAgito Software & ConsultingAksigortaAXA TürkiyeHDI Sigorta A.S. ve Neova Sigorta çok değerli bir rol oynuyor.

Yıl boyu sağladıkları #mentorluk ve #ürün #geliştirme desteklerinin yanı sıra, BigBang etkinliğinde belirledikleri girişimlere toplam 900.000 TL ödül dağıttılar.

İTÜ ARI Teknokent ekibi başta olmak üzere, programa büyük katkı sağlayan tüm paydaş şirketlere, mentor ve eğitmenlere yürekten teşekkürler.

Bu yılki insurtech ödüllerini kazanan girişimler SynthDataFrom Your EyesACTIMIMETISBOTFidauthBataryaZEKASI ve Kolay Karavan oldu. Hepsine tebrikler ve startup yolculuklarında başarılar.

Etkinlik ve özellikle insurtech programı, dağıtılan ödüller hakkında tüm detayları sayfalarımızda okuyabilirsiniz.

#girişimcilik #gelecek #teknoloji #dijitalsigorta #sigorta #inovasyon

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir