Startup ve Insurtech, Yazılarım

Insurtech Semineri | Türkiye Sigorta

İTÜ Çekirdek #InsurTech Programı kapsamındaki seminerler devam ediyor.

Son dönemin popüler konuları olan #platform#bazlı#iş#modelleri ve #ekosistemler, çok sayıda sektör ile birlikte #sigortacılık alanını da yakından ilgilendiriyor. 

Özellikle, sigortacılığın başta #otomotiv#mobility#sağlık#finans#seyahat gibi pek çok dikey ile olan yakın ilişkisi ve işbirliği dikkate alındığında, bu kavramlar sektör için daha da kritik hale geliyor. 

Aynı zamanda, “#open#insurance“, “#beyond#insurance“, “#on#demand” gibi diğer yeni trendler, sonuçta yine bu konuyla yakından ilintili.

“Platform Bazlı İş Modelleri” başlıklı bu seminerde, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Strateji, Dijital Dönüşüm ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen ile birlikte bu konular üzerine keyifli bir sohbet yaptık.

Bu kavramın sektör için anlamını, önemini, #yeni#nesil#sigortacılık alanında oynayacağı rolü, sektörün önündeki yol haritasını ve özellikle girişimciler açısından bu alandaki fırsatları konuştuk.

Sohbetin tamamını aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

#İTÜÇekirdek

Insurtech Program Paydaşları : Türkiye SigortaAgeSA Hayat ve EmeklilikAgito Software & ConsultingAksigortaAXA TürkiyeHDI Sigorta A.S.

#insurtech#platformbusiness#teknoloji#inovasyon#digitalinsurance#dijitalsigorta

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir