Yazılarım, Zihinsel Atıştırmalıklar

Hayaldaşlık

Son zamanlarda beni üzerinde en çok düşündüren paylaşımlardan birisi aşağıdaki duvar yazısı oldu.

 

Alphan Manas ‘ın paylaşımı sayesinde bilgi sahibi olduğum bu duvaryazısı, İtalya’nın Ascoli Piceno kasabasında 1529’da yazılmış. Tüm bu değişimdalgasına rağmen, bazı şeylerin 500 yıl sonra bile hala çok fazla değişmediğini görmek enteresan.

Sözlerin anlamı;

 

 

➢ Yapabilen istemiyor,

➢ İsteyen yapamıyor,

➢ Bilen yapmıyor,

➢ Yapan bilmiyor

ve

📍 Dünya böyle kötüye gidiyor.

 

 

****

25 yıllık tam zamanlı beyaz yaka çalışma dönemine nokta koyup, renkli yakalı yaşama geçiş yaptığım dönemde kendi içimde bir keşif süreci içine girmiştim.

Tam o dönemde, www.okanutkueri.com adresindeki kişisel web sitemi oluşturma çabasındayken, sürekli elimdeki deftere notlar alıyordum ve temelde aşağıdakine benzer soruların yanıtlarını arıyordum. Niçin varım? Kimlere, hangi faydaları sağlamaya hazırım? Kimler, niçin benimle birlikte zaman geçirsinler? Ben hangi alanlarda, hangi rollerle, hangi kafa yapısındakilerle birlikte olmak istiyorum? İçinde olduğum dünyanın daha iyi bir yer olması için ben ne yapabilirim? Bildiğim, istediğim ve etki alanımda olan neler var?

O deftere yazdığım ilk cümlelerden birisi şu olmuştu; ” Düşünen, araştıran, öğrenen, fikir üreten, gelişme ve değer yaratma sevdasıyla hayallerinin peşinden cesaretle giden, bilinçli tercihleri doğrulusunda alın ve akıl teri akıtan bireylerin çoğalması dünyayı daha yaşanılası bir yer yapacak.”

Executive koç, mentor, melek yatırımcı, danışman, hikaye anlatıcısı, içerik üreticisi gibi farklı şapkalarla devam eden tüm uğraşılarımın ana gayesi ve ortak kesişim kümesi bu sanırım.

Yapabilenlerin cesaretlenmesi, isteyenlerin başarabilmesi, bilenlerin değer üretmesi ve yapanların desteklenmesi adına, hayallerinin peşinden giden kişi ve kurumlarla yol arkadaşlığı yapıyorum temel olarak….

Kendi adıma bunu adını hayaldaşlık olarak koydum..

#beyazyaka #renkliyaka #hayaldaş #yaşam #koçluk #mentorluk#startupmentor #keynote #değeryaratma  

 

Copyright © 2022 · Okan Utkueri

www.okanutkueri.com sayfalarında yayınlanan tüm içerik hakları Okan Utkueri’ye aittir.

 

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir