Startup ve Insurtech, Yazılarım

BigBang 2023

“Teknoloji, Girişimcilik ve Gelecek” konuları üzerine Sigortacı Gazetesi bünyesinde hazırladığım sayfalarda bu yılın ilk sayısını, BigBangStartupChallenge etkinliğine ayırdık. İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek tarafından bu yıl 12. kez düzenlenen Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği 13-14 Aralık tarihlerinde UNIQ İstanbul ‘da düzenlendi. İki günlük buluşma yine çok renkli, keyifli ve ilham vericiydi.

Bu yıl “Cesurların Sahnesi” mottosuyla girişimciler, yatırımcılar, kurumsal firmalar ve tüm teknolojiseverleri buluşturan BigBang etkinliğinde yeni bir rekor kırıldı.

🌟 Geçen yıl 341 milyon TL değerinde ödül, nakit ve yatırım duyurulan Big Bang sahnesinde bu yıl dağıtılan toplam tutar 1,28 milyar TL oldu.

📍Katılımcılar, sahnede sunum yapan “Top 50” girişimi dinleme, fuaye alanında kurulan stantlar ve deneyim alanlarını ziyaret etmenin yanı sıra, birçok teknolojik yenilik ile tanışma ve katılımcılarla sohbet fırsatı buldu.

📍 Etkinliğin bir diğer önemli özelliği de, İTÜ Çekirdek Insurtech Programı‘nın 4 .yılını tamamlamasıydı. 2023 yılının paydaş şirketleri olan AgeSA Hayat ve Emeklilik, Aksigorta ve Aveon Global Sigorta belirledikleri girişimlere ödüllerini sahnede sundu.

📍 Bu yılın insurtech paydaş ödüllerini kazanan Wyseye, captanomy, CopeTract ve Newky girişimleri, sahnede ödüllerini A. Fahri Arkan, Elif Horasan ve Melek Yılmaz ‘ın elinden aldı.

Etkinlikten öne çıkan haber ve detayları aşağıdaki sayfamızda okuyabilirsiniz.

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir