Startup ve Insurtech, Yazılarım

Arthur D.Little | Utku Öz

#Teknoloji#Girişimcilik ve #Gelecek konuları ele almak üzere Sigortacı Gazetesi için hazırladığım sayfalarda bu ay Arthur D. Little ekibinden Utku ÖZ ve İhsan İlter ÖZGÜR konuğumdu.

Bu ayki söyleşimizin öne çıkan konusu “X-assurance” kavramı oldu.

136 yıllık bir #danışmanlık şirketi olan Arthur D.Little, dünya genelindeki 40’dan fazla ofisindeki 1.500 uzman ile hizmet sunuyor. Global ölçekte pek çok sektörle birlikte #sigortacılık alanında da önemli bir deneyime sahipler.

Sohbetimizde, #dijitalleşme#pandemi ve #yüksek #enflasyon süreciyle birlikte içine girilen bu dönemin sektöre olan etkileri, #hasar operasyonlarında #verimlilik#dijital #çağa #uyumlanma gibi konularla birlikte, özellikle de X-assurance kavramı üzerinde durduk.

Başta #banka ve #telekominikasyon şirketleri olmak üzere, iş ortakları ile birlikte #sigorta ürünlerinin sunulması ve #stratejik işbirliği oluşturulmasını ifade eden X-assurance kavramını gelecekte daha fazla konuşmaya başlayacağız gibi görünüyor. Bu noktada da, #veri #bilimi#analitik #çözümler ve #iş #modeli #tasarımı ana başarı kriterleri olacak anladığım kadarıyla.

#inovasyon #teknoloji #xassurance #dijitalsigorta #insurtech #startup #girişimcilik

 

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir